elΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ, ΑΠΘ - ΠΜΣ Κοινωνική-Προληπτική Ιατρική και Ποιότητα στη Φροντίδα Υγείας                               msc-phqc@med.auth.gr       +302310999146

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ στο ΠΜΣ «Κοινωνική- Προληπτική Ιατρική και Ποιότητα στη Φροντίδα Υγείας»

Τμήμα Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Α.Π.Θ. προκηρύσσει την εισαγωγή, κατ’ ανώτατο
όριο, τριάντα (30) θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών, για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022, στο
Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Κοινωνική- Προληπτική Ιατρική και
Ποιότητα στη Φροντίδα Υγείας» (ΦΕΚ ίδρυσης Π.Μ.Σ. 4355/Β ́/5-10-2020)…

Λόγω αυξημένου ενδιαφέροντος εν μέσω θερινής περιόδου και για την καλύτερη εξυπηρέτηση των ενδιαφερομένων, με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος Ιατρικής, η προθεσμία υποβολής αιτήσεων παρατείνεται μέχρι τις 05/09/2021.